074-769-15-63

מדור משפטי חדש ביבניתון שנותן מענה לכם הקוראים בכל סוגיה משפטית שנתקלתם בה כחברה, עסק או אדם פרטי. בקשנו מעו"ד יניב גבע וצוות עורכי הדין ממשרדו לתת מענה לשאלות ונושאים משפטיים מורכבים שאתם, הקוראים שלנו מתמודדים איתם מדי יום, בין אם אתם חברה, עסק או אדם פרטי.

משרד עוה"ד יניב גבע ושות' הינו משרד עורכי דין מוביל מוכר ואיכותי הממוקם בפארק  עורכי 5המדע ברחובות המונה דין ומתמחה במשפט מסחרי – אזרחי (ליווי משפטי של חברות ועסקים / חוזים וסכסוכים כספיים עסקיים ופרטיים), דיני עבודה (ייצוג וליווי חברות / ייצוג עובדים), מיסוי עירוני (היטלי פיתוח ביוב ומים, חיובי ארנונה, פינוי אשפה) ונחלות במושבים (העברות, רישום, ירושה, מיסוי) 

בחיוב 75% הפחתה של היטלי הפיתוח!

אם גם אתם הגדלתם את המפעל או קבלתם דרישת חיוב בגין היטלי פיתוח הכתבה הזו בשבילכם! היטלי פיתוח הם למעשה מיסים מוניציפאליים שהרשות המקומית או תאגידי המים והביוב מטילים על בעלי מקרקעין כדי לממן עלות הקמת התשתיות הנדרשות לפיתוח האזור (מדרכות, כבישים, תעלות, צנרת וכו'). חברות ועסקים רבים שכלל אינם 

מודעים להיטל או להיקפו (עשוי להגיע למאות אלפי / מיליוני שקלים) או שסבורים שתשלומי הארנונה החודשיים כוללים את התשלום בגין היטלי הפיתוח עומדים חסרי אונים מול דרישות תשלום בהיקפים לא מבוטלים. רק לאחרונה משרדנו סייע לאחד מלקוחותיו, חברה גדולה, להפחית בצורה משמעותית (ב !) חיוב של מאות אלפי 75% שקלים. זו בהחלט אינה גזירה משמיים. ניתן במקרים רבים להפחית ואף לבטל לחלוטין היטלים.

למה עליכם לשים לב, ממה חשוב להיזהר ואיך מתמודדים? קבלו מספר טיפים: לא כל שטח / נכס הוא בר חיוב. יש מקום לבחון ולתקוף את אופן סיווג הנכס על ידי הרשות המקומית, דבר שישליך באופן ישיר על עצם החיוב ו/או תעריף החיוב. תתפלאו אך לא כל נכס המסווג על הרשות "כמבנה" הוא באמת "מבנה" שבגינו ניתן להטיל חיוב. 
 
בדקו שלא שולמו כבר היטלי פיתוח על הנכס. נשמע כמו טענה מוזרה, שכן אם ההיטל בגין השטח הספציפי כבר שולם אין שום סיבה לדרישה הנוכחית. תתפלאו. במקרים רבים תגלו שכבר שולמו היטל הפיתוח בגין תא השטח הספציפי, אם בזמן קבלת היתר בניה ואם במסגרת תשלומים קודמים לרשות המקומית ו/או למנהל מקרקעי ישראל בעת רכישת קרקע. 

בדקו אילו עבודות פיתוח בוצעו אשר משרתים את הנכס ובגינם קיבלתם את דרישת החיוב. יש נטייה לשכוח שהיטל פיתוח נועד לממן עבודות פיתוח והקמה של תשתיות. לא כל עבודת פיתוח של העיריה מקנה זכות לחיוב בעלי המקרקעין הסמוכים. מועד החיוב ומועד התשלום – אם מדובר בדרישת חיוב עבור תשתית שהוקמה וקיימת שנים רבות שמעולם לא נדרשה אל תמהרו לשלם.

בדקו היטב האם אין למשל תיישנות, שיהוי, או התרשלות למשל מצד הרשות. האטעם אין חיובי ריביות ואו הצמדות מופרזים.  הפסיקה כבר צימצמה / ביטלה חיובים שהוטלו על בעלי נכסים מסיבות שכאלו.

תשלום תחת מחאה – אם אתם סבורים שהחיוב בעייתי אולם אתם זקוקים להיתר או אישור הרשות בדחיפות. עליכם לדעת שבאפשרותכם לשלם את ההיטל תחת מחאה. המשמעות היא השארת פתח להשמיע טענותיכם לגבי גבה או עצם הטלת ההיטל. תשלום ללא מחאה עשוי לסגור בפניכם את הדלת לחלוטין.

חוקי העזר העירוניים – לכל רשות חוקי עזר משלה. זוהי האסמכתא החוקית לדרישת ההיטל. יש לבדוק היטב את חוקי העזר הנוכחיים והקודמים (אם עודכנו), ההחרגות והתנאים להטלת ההיטל כמו גם תעריפי ההיטל והריביות שהוטלו בגינו.   
 

היטלי הפיתוח

 

היטלי הפיתוח

 


יניב גבע ושות'

משרד עורכי דין

טלפון: 074-769-15-63

מייל: hadar@glaw.co.il

פקס: 08-9477120

סניף רחובות (ראשי)
רחוב אופנייהר 5, פארק המדע, רחובות 76701


משרדים

סניף יבנה
רחוב הגולן 24, יבנה 8150428

צור קשר


לפרטים וקביעת פגישה ראשונית 
מלאו את הטופס ונחזור אליכם:

יניב גבע ושות'

משרד עורכי דין

צור קשר

סניף רחובות (ראשי)
רחוב אופנייהר 5, פארק המדע, רחובות 76701

סניף יבנה
רחוב הגולן 24, יבנה 8150428

משרדים

פקס: 08-9477120

לפרטים וקביעת פגישה ראשונית מלאו את הטופס ונחזור אליכם: