074-769-15-63

כמה שווה מספר טלפון ששייך למיכאל גולן?

 

כמה שווה מספר טלפון ששייך למיכאל גולן?

משרדנו ייצג לקוח אשר נגנב ממנו מספר הטלפון...

התביעה הוגשה באמצעות משרד עו"ד יניב גבע בשנת 2014 נגד גולן טלקום, פלאפון ומשווק של פלאפון לאחר שלקוח המשרד, מר גיא עזרא, לאחר שלקוח המשרד, מר גיא עזרא טען כי גולן טלקום הפקיעה ממנו את מספר הטלפון שלו 05X-5555555 שאותו רכש תמורת 14,000 שקל ממשווק של פלאפון. 

מר עזרא מחזיק בחברה הקבלנית "האחים עזרא", שברשותה עשרות מספרי "זהב" ו"יהלום" המשמשים בין היתר לצורכי פרסום ושיווק כמספר קליט. שווי "מספר יהלום" אף גבוה יותר, שכן מדובר בשוק חם במיוחד. "כל יום מצלצלים אליי גופים מסחריים שמציעים לרכוש את המספרים שלנו. אני מדבר איתך על עשרות הצעות ועל מחירים שחצו כבר מזמן את רף ה-150,000 שקל למספר – ואנחנו לא מוכרים. עבור בעלי עסקים למספר כזה, למשל שבע פעמים 2, יש שווי מסחרי עצום, והמחירים של המספרים הללו רק הולכים ועולים"., מספר מר עזרא. 
 
מר עזרא גילה בדיעבד כי המספר היוקרתי הופקע ממנו ללא ידיעתו ועבר לבעל השליטה בגולן טלקום, מיכאל גולן.

משרדנו הגיש תביעה מטעם מר עזרא כנגד גולן טלקום, פלאפון ומשווק של פלאפון ובה נדרש כי המספר יושב לחזקתו. גולן טלקום טענה להגנתה כי גולן רכש את המספר קודם לכן, וכי עזרא רכש את המספר לאחר ש"נגנב" ונויד לרשת פלאפון.
 
 
 
 
 
בסופו של הליך קיבל הלקוח מספר יהלום אחר ופיצוי כספי בשיעור של עשרות אלפי שקלים מטעם חב' פלאפון ומטעם סוכן המכירות שמכר למר עזרא את המספר. 

"אני שמח שהמאבק המשפטי מול חברות הסלולר הסתיים עם ניצחון למרשי", אומר עו"ד יניב גבע, שמציין כי הנושא נידון ככל הנראה לראשונה בערכאות המשפטיות, ולפיכך הוא משקף ל"מספרי הזהב" בשוק, שתופס תאוצה רבה.

ואכן, "מספרי זהב" או "מספרי יהלום", שבתחילה ניתנו למקורבים בלבד, והמלאי שלהם הולך ואוזל, הם מוצר חם ומבוקש על-ידי גורמים פרטיים וגופים מסחריים שמשתמשים במספרים הקליטים לצורכי פרסום.

בענף הסלולר גילו את חשיבות המספרים הללו ושמרו את המספרים הנחשקים, דוגמת אלה שסביבם נסובה התביעה. 

משרד התקשורת הדגיש כי הוא אינו מתערב בסוגיית מכירת "מספרי זהב", ומכאן שהשוק פרוץ ואינו רשמי, ונתון גם לקשרים שיכול הלקוח להפעיל בחברת הסלולר. "אנחנו לא מתערבים בעניין חלוקת מספרים יפים", מבהירים במשרד התקשורת, "עם זאת, אסרנו על חברות הסלולר למנוע מעבר, כלומר ניוד 'מספרי זהב', בטענות שונות. אסור לחברה סלולרית למנוע ניוד של 'מספר זהב' או להתנות את הניוד בתשלום".
 


יניב גבע ושות'

משרד עורכי דין

טלפון: 074-769-15-63

מייל: hadar@glaw.co.il

פקס: 08-9477120

סניף רחובות (ראשי)
רחוב אופנייהר 5, פארק המדע, רחובות 76701


משרדים

סניף יבנה
רחוב הגולן 24, יבנה 8150428

צור קשר


לפרטים וקביעת פגישה ראשונית 
מלאו את הטופס ונחזור אליכם:

יניב גבע ושות'

משרד עורכי דין

צור קשר

סניף רחובות (ראשי)
רחוב אופנייהר 5, פארק המדע, רחובות 76701

סניף יבנה
רחוב הגולן 24, יבנה 8150428

משרדים

פקס: 08-9477120

לפרטים וקביעת פגישה ראשונית מלאו את הטופס ונחזור אליכם: