074-769-15-63


תאגידים רבים, בניגוד לתושבים פרטיים, מפנים אשפה מחצריהם על חשבונם או שהם מחויבים בתשלום אגרת פינוי על ידי העירייה, וזאת בנוסף לחיוביי הארנונה. עסקים רבים אינם נותנים את הדעת על תשלום זה מכיוון שהוא נראה להם חוקי או שהם חשים "שאין מה לעשות בעניין";

ובכן, חשוב לדעת כי כבר בשנת 2013 קבע בית המשפט העליון כי תאגידים זכאים לקבל פינוי אשפה על חשבון העירייה, וזאת בשל העובדה שתשלום הארנונה כולל פינוי פסולת מבית העסק. אמנם לא כל פינוי אשפה נכלל בתשלום הארנונה (ועל כך בהמשך) אולם מסתבר כי חלק לא מבוטל מאגרת פינוי האשפה כבר מכוסה בתשלום הארנונה שלכם.

נהייה מעניין נכון? בטח שכן כי ככל שאכן התאגיד שלכם שילם – לקבלן או לעירייה- בגין פינוי אשפה הרי יתכן מאוד שמגיעים לכם החזרים רטרואקטיביים בסך של עשרות עד מאות אלפי ₪ (עד 7 שנים אחורה) וכן הפחתה עתידית של עלויות פינוי האשפה מבית העסק שלכם.


האם הרשות מחויבת לפנות את כל האשפה מבית העסק שלכם? יתכן שלא, אבל כמות משמעותית ממנה כן. 
ישנה אשפה שחובה לפנותה על חשבון בעל העסק כגון קרטונים ואריזות, פסולת ייצור וכד' המפונים בהתקשרות עם מפנים מוסדרים. סוגי אשפה אלו אינם אמורים להיות מפונים על ידי העירייה. לעומת זאת החובה לפינוי שאר האשפה לרבות  אשפה משרדית, אשפת חדרי אוכל ואשפת עובדים הינה חובתה של הרשות המקומית- עד היקף מסוים שנקבע לפי פרמטרים שונים.

משרדנו יצג מעל 150 עסקים בהסדרת תשלומי פינוי אשפה תוך השגת פיצויים והטבות עתידיות משמעותיים עבור לקוחותינו.

הערה לסיום: תאגידים רבים מצויים במערכת יחסים סבוכה עם הרשות המקומית - מי מחזיק מחסן ללא היתר ומי עושה שימוש חורג במבנה מסוים .... לכן, רבים מתוך חשש גורסים שהסדרת נושא פינוי האשפה תגרום לעירייה לנקום בהם והדבר יעלה להם ביוקר. ובכן,  בפגישה מוסדרת נוכל לבחון חששות אלו ואת משקלן. משרדנו מיומן בייצוג לקוחות מול רשויות מקומיות באופן ה'רואה את כל התמונה' ותוך הגעה להסדרים ברוח טובה וללא תחושת כיפוף ידיים של מי מהצדדים.

אז תפסיקו לסתום את האף כי יתכן שהאשפה שלכם שווה לכם הרבה כסף. פנו אלינו לתיאום פגישה ובדיקה ראשונית של סוגיית פינוי האשפה בבית העסק שלכם.

 

פינוי אשפה על חשבון בעלי העסקים

 

פינוי אשפה על חשבון בעלי העסקים

 


יניב גבע ושות'

משרד עורכי דין

טלפון: 074-769-15-63

מייל: hadar@glaw.co.il

פקס: 08-9477120

סניף רחובות (ראשי)
רחוב אופנייהר 5, פארק המדע, רחובות 76701


משרדים

סניף יבנה
רחוב הגולן 24, יבנה 8150428

צור קשר


לפרטים וקביעת פגישה ראשונית 
מלאו את הטופס ונחזור אליכם:

יניב גבע ושות'

משרד עורכי דין

צור קשר

סניף רחובות (ראשי)
רחוב אופנייהר 5, פארק המדע, רחובות 76701

סניף יבנה
רחוב הגולן 24, יבנה 8150428

משרדים

פקס: 08-9477120

לפרטים וקביעת פגישה ראשונית מלאו את הטופס ונחזור אליכם: